Pradžia / Naujienos / E-prieinamumas Biržų regioniniame parke

E-prieinamumas Biržų regioniniame parke

2015-04-30

                                                            Biržų regioninio parko direkcija, su 7 partneriais iš Lietuvos ir Latvijos, įgyvendino projektą “Informacinės technologijos geresniam pasienio regionų pasiekiamumui”, akronimas – “E-prieinamumas”, Nr. LLV-389 (angl. „ICT for better accessibility in sustainable border regions”, acronym – “E-Accessibility”, Project index LLV-389).

Latvijai atstovauja Gamtos apsaugos agentūra, Kraslavos bei Ilūkstės savivaldybės, Lietuvai – Biržų, Kurtuvėnų, Gražutės regioninių parkų direkcijos, Zarasų turizmo informacijos centras, projekto vadovaujantis partneris – Šiaulių regiono plėtros agentūra.  
 
Projektas buvo vykdomas pagal 2007-2013 m. Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą (http://www.latlit.eu). 
 
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 14 mėn. ( 2014 m. kovo 3 d. – 2015 m. balandžio 30 d.).
 
Pagrindinis projekto tikslas – padidinti pasienio regiono vidinį ir išorinį pasiekiamumą, naudojant informacines komunikacines technologijas turizmo paslaugų teikime. Norint pasiekti šį tikslą, buvo numatyti šie projekto uždaviniai:
1) Sukurti informacines kompiuterines technologijas (įranga su specialia programine įranga) partnerių teritorijose;
2) Patirties mainai tarp partnerių, skatinant e-prieinamumo idėją.
 
Įgyvendinant projekto pirmą uždavinį Biržų regioniniame parke buvo įvykdytos šios veiklos:
1)                  Įrengtas belaidžio interneto prieigos taškas. Biržų regioninio pako Lankytojų centre bei šalia jo veikia Wi-fi prieiga, kuria gali naudotis lankytojai;
2)                  Įrengtas informacinis terminalas šalia Biržų regioninio parko lankytojų centro, kuriame yra patalpintas Biržų regioninio parko direkcijos internetinis puslapis. Čia atvykę lankytojai gali susirasti informaciją apie Biržų regioninį parką bei jo lankytinas vietas ir po darbo valandų;
3)                  Sukurta mobilioji aplikacija išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, kurioje nurodytos ir aprašytos svarbiausios lankytinos vietos, apgyvendinimas bei maitinimas Biržų regioniniame parke ir Biržų rajone;
4)                  Sukurtas virtualus gidas, kuris susideda iš 15 taškų Biržų regioniniame parke. Taškai pasirinkti pagal lankytinas vietas Biržų regioniniame parke, kurios nufilmuotos „iš paukščio skrydžio“;
5)                  Atnaujinta Biržų regioninio parko direkcijos internetinė svetainė, kuri buvo pritaikyta teikti informaciją lietuvių, anglų bei latvių kalbomis, taip pat Biržų regioninio parko direkcijos puslapis išverstas į anglų bei latvių kalbas;
6)                  Atnaujinta kontaktinė informacija stenduose bei pritaikomi QR kodai juose.
 
Įgyvendinant projekto antrą uždavinį buvo suorganizuotos dvi patirties mainų kelionės:
·                     pirmoji – 2014 metų lapkričio 25-26 dienomis vyko Lietuvoje, kurios metu buvo aplankyti visi projekto partneriai Lietuvoje.
·                     antroji – 2014 metų gruodžio 9-10 dienomis vyko Latvijoje, kurios metu buvo aplankyti visi projekto partneriai Latvijoje.
 
Organizuojant ir dalyvaujant patirties mainų vizituose tarp partnerių buvo pasidalinta informacija apie dabartinę padėtį, poreikius ir galimybes, problemas bei buvo priimti sprendimai dėl bendrų idėjų siekiant pagerinti pasienio regionų pasiekiamumą naudojant informacines komunikacines technologijas turizmo paslaugų teikime.
 
Taip pat vadovaujantysis projekto partneris – VšĮ „Šiaulių regiono plėtros agentūra“ – kartu su kitais partneriais surengė konferenciją žiniasklaidos atstovams iš Lietuvos ir Latvijos. Konferencijos metu abiejų šalių žiniasklaidos atstovai aplankė projekto partnerius, išbandė sukurtas aplikacijas bei kitas informacines komunikacines technologijas sukurtas įgyvendinant projektą ir po to pateikė atsiliepimus plačiajai visuomenei.
 
Projekto pabaigoje, 2015 metų balandžio 14 d., vadovaujantysis projekto partneris – VšĮ „Šiaulių regiono plėtros agentūra“ – surengė baigiamąją konferenciją partneriams ir suinteresuotiems asmenims iš savivaldos institucijų, kitų saugomų teritorijų, turizmo subjektų atstovams, kurioje buvo pristatyti projekto rezultatai.
 
Bendra projektui skirta paramos suma – 362 698,42 EUR. Biržų regioninio parko direkcijos biudžetas – 32 997,36 EUR.
 
Vyr. specialistė Danutė Kondrotienė