Pradžia / Naujienos / Darbai regioniniame parke

Darbai regioniniame parke

2015-09-04

Biržų regioniniame parke gausu įvairių gamtos, kultūros objektų. Siekiant išsaugoti minėtas vertybes, užtikrinti patogų lankymąsi reikalinga nuolatinė teritorijų, objektų priežiūra.

Vasaros metu direkcija prižiūrėjo apie 40 ha regioninio parko plotą. Pagrindiniai priežiūros darbai buvo šienavimas, šiukšlių rinkimas, lauko tualetų, biotualetų priežiūra, lauko baldų ir įvairios rekreacinės įrangos remonto darbai.

Direkcija nuolat prižiūri dvi tiek gamtiniu tiek rekreaciniu požiūriu svarbias Natura 2000 teritorijas: Karajimiškio kaimo apylinkės ir Kirkilų gipso karsto ežerai ir jų apyežerės. Pirmoje teritorijoje prižiūrima apie 8 ha ploto teritorija, kurioje yra gamtos paveldo objektai „Karvės ola“, „Ievos duobė“, žemės paviršius „nusėtas“ daugybės kitų smegduobių. Šiais metais skaldele atnaujinta tako dalis nuo gamtos paveldo objekto „Karvės ola“, pakeistos dalies stendų skardos su atnaujinta informacija. Prie Kirkilų karstinių ežerėlių iki šiol prižiūrėta apie 15 ha ploto teritorija, įrengtas 60 m ilgio medinis takas. Minėtose teritorijose vykdomi pastovūs šienavimo darbai, rudeniop bus kertami krūmai.

Prižiūrimos Paežerių, Kirkilų, Gulbinų I, Gulbinų II, Karajimiškio poilsiavietės. Paežerių poilsiavietėje prie vandens įrengtas lieptelis, nuo kurio žmonėms bus patogiau įlipti ar išlipti, į ar iš baidarę, valtį ar iš jų.

Nepamiršta prižiūrėti pažintinis takas „Barsuko ola“, prie jo esanti Gojelio teritorija su gamtos paveldo objektu „Lapės ola“, smegduobe  „Geologų duobė“, Užubalių takas su šalia esančiu Užubalių durpynu, Klevų duobė, už regioninio parko teritorijos ribų esantys kiti saugomi objektai - Muoriškių atodanga, Velniapilio ola ir kt. objektai.