Pradžia / Naujienos / Lankymui pritaikyti objektai nuolatos prižiūrimi

Lankymui pritaikyti objektai nuolatos prižiūrimi

2016-08-17

Siekiant išsaugoti Lietuvos karstinio regiono kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą užtikrinti patogų lankymąsi reikalinga nuolatinė teritorijų ir objektų priežiūra.

Pavasario ir vasaros sezonų metu direkcija prižiūri apie 60 ha regioninio parko plotą. Priežiūros darbus sudarė šienavimo, šiukšlių rinkimo, lauko baldų ir įrangos remonto, įrengimo darbai, fekalijų iš lauko tualetų išvežimas.

Direkcija nuolat tvarko ir prižiūri dalį dviejų Natura 2000 teritorijų: Karajimiškio kaimo apylinkės ir Kirkilų gipso karsto ežerai ir jų apyežerės. Bendras prižiūrimas plotas šiose teritorijose yra apie 32 ha. Šios teritorijos sulaukia ypatingo lankytojų dėmesio, nes čia yra gamtos paveldo objektai „Karvės ola“, „Ievos duobė“, Kirkilų karstiniai ežerėliai su praėjusiais metais pastatytu apžvalgos bokštu, žemės paviršius „nusėtas“ daugybės kitų smegduobių. Šiose teritorijose prie lankomiausių objektų vykdomi pastovūs šienavimo darbai. Kirkiluose atnaujinta likusi dalis medinio tako, vietoje lauko keliuko įrengtas skaldele dengtas takas.

Didelio Direkcijos dėmesio „reikalauja“ ir smegduobė Geologų duobė, gamtos paveldo objektas Lapės ola su šalia jų esančia teritorija, bei greta vingiuojančiu geologiniu taku. Kadangi dalis tako yra mediniu pagrindu, jį būtina dažnai remontuoti.

Prižiūrimos Paežerių, Kirkilų, Gulbinų I, Gulbinų II, Karajimiškio poilsiavietės. Pavasarį Gulbinų poilsiavietėse buvo vykdomi sausuolių medžių, krūmų kirtimo, nendrių šalinimo darbai. Taupant lėšas  prie Kirkilų karstinių ežerėlių, apžvalgos bokšto įrengtas naujas dvivietis lauko tualetas, pakeisiantis mažos talpos biotualetus.

Prižiūrima 28 vietovėse įrengta lauko įranga (informaciniai, teminiai, objektiniai stendai, stalai, suolai, ir kt.), o visiškai nusidėvėjusi, pavojų kelianti įranga išardoma.

Esant poreikiui atliekami priežiūros darbai ir prie kitų saugomų objektų, esančių už regioninio parko teritorijos ribų: Muoriškių atodanga, Velniapilio ola ir kt.

Rudens sezono pradžioje bus nušienauti kiti Direkcijos prižiūrimi, tačiau rečiau šienaujami objektai.

Rudens, žiemos sezonų metu, pasibaigus intensyviems šienavimo darbams bus vykdomi medžių atžalų ir krūmų kirtimo darbai.