Pradžia / Naujienos / Keliauk išmaniai – aplankyk Lietuvą ir Latviją

Keliauk išmaniai – aplankyk Lietuvą ir Latviją

2017-06-07

 

Projektas „Travel smart – visit Lithuania and Latvia“ Nr. LLI-199 (liet. „Keliauk išmaniai – aplankyk Lietuvą ir Latviją“) vykdomas pagal pirmąjį Latvijos ir Lietuvos 2014–2020 m. bendradarbiavimo per sieną programos prioritetą (tvari ir švari aplinka).

Projektą įgyvendina 7 partneriai:

Anykščių regioninio parko direkcija;

Krekenavos regioninio parko direkcija;

Biržų regioninio parko direkcija;

Alūkstos (latv. Ilūkstes) savivaldybė;

Salos (latv. Salas) savivaldybė;

Jekabpilio (latv. Jēkabpils) savivaldybė;

Viesytės (latv. Viesītes) savivaldybė.

Vienas iš projekto „Keliauk išmaniai – aplankyk Lietuvą ir Latviją“ tikslų – sukurti darnią Lietuvos ir Latvijos turizmo plėtojimo sistemą, įgyvendinti pavyzdinį projektą, parodantį kaip regioninis turizmo potencialas gali padėti pasiekti gerų rezultatų jį tinkamai išnaudojant. Sėkmingai įgyvendinus projektą, tikimasi padidinti lankytojų skaičių programos teritorijoje.

Šiuo projektu siekiama, pasitelkiant inovatyvias priemones, sukurti bendrą Lietuvos - Latvijos  regioną apimantį turistinį maršrutą. Projekto įgyvendinimo metu bus sukurtas interaktyvus žemėlapis su pažymėtomis gražiausiomis ir įdomiausiomis Lietuvos ir Latvijos vietomis. Virtualios realybės akinių pagalba bus galima akimirksniu nusikelti į bet kurią vietą ir stebėti trimatį vaizdą 360 laipsniu kampu. Tai skatins žmones pažinti šį regioną, keliauti.

Įgyvendinamas projektas padės išsaugoti Lietuvos ir Latvijos gamtos ir kultūros vertybes, padidins lankytinų vietų žinomumą, paskatins žmonių susidomėjimą regionu.     

Projekto trukmė: 2017 m. gegužės 1 d. – 2019 metų balandžio 30 d.

Bendras projekto biudžetas – 411 492,86 Eur. Projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas (ERPF). ERPF finansavimas: 349 768,93 Eur.

Biržų RP direkcijos biudžetas – 43804,60 Eur. ERPF finansavimas – 37 233,91 Eur.