Pradžia / Naujienos / Įrengta infrastruktūra

Įrengta infrastruktūra

2012-12-17


           
Kiekvienais metais Direkcija sutvarko, pritaiko lankymui vis naujas teritorijas, objektus, kartu prižiūri jau  anksčiau sutvarkytas teritorijas, gerina jų pritaikomumą lankytojų lankymui. Šie metai buvo ne išimtis. Be jau anksčiau aprašytų, Direkcijos atliktų tvarkymo darbų ne vien parko teritorijoje, bet ir už jos ribų, buvo įrengta infrastruktūra.
Pirmiausia, infrastruktūros įrengimo darbai buvo atlikti prie Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje, esančių Kirkilų karstinių ežerėlių, kurie iš pažiūros atrodo, kaip paprasti ežerėliai, iš tikrųjų yra karstinės įgriuvos sklidinos vandens, susijungę „girliandomis“ sudaro ežerynus. Čia buvo įrengtos šiukšliadėžės, suoliukas, bei atokesnes ežerėlių teritorijas, padėsiantis pasiekti beveik 14 m ilgio medinis tiltas.
Antras objektas buvo Nemunėlio-Apaščios geologinio draustinio, Nemunėlio upės kairėje pakrantėje esanti maždaug 100 m ilgio, išvaizdi devono uolienų Muoriškių atodanga. Tai natūraliai gamtos formuojamas objektas, atsiradęs kaip Nemunėlio upės ilgalaikės giluminės ir šoninės erozijos padarinys. Siekiant užtikrinti patogesnį atodangos lankymą, šalia šio objekto buvo įrengti 17 m ilgio mediniai laiptai. Pakilus Nemunėlio vandens lygiui, šaltuoju metų sezono laikotarpiu, laiptų dalis nuimama.  
 
 
Vyr. specialistė Inga Petrikonytė