Pradžia / Naujienos / Tarptautinė turizmo ir laisvalaikio paroda

Tarptautinė turizmo ir laisvalaikio paroda

2014-02-12

Vasario 7−9 dienomis vyko tarptautinė specializuota turizmo ir laisvalaikio paroda „Balttour 2014“ Rygoje. Biržų regioninis parkas dalyvavo parodoje Biržų turizmo klasterio stende.


Biržų turizmo klasteris, vienijantis 13 Biržų įmonių ir verslininkų, buvo įkurtas 2012 m. Biržų turizmo klasteriui šiuo metu priklauso 13 įmonių: Alės Podėnienės Sodyba, Biržų krašto muziejus "Sėla", Restoranas "Pilies skliautai", Biržų regioninis parkas, Biržų Tic, Leporo LT, Jūrio Milišiūno avininkystės ūkis, Manto Bartuškevičiaus kaimo turizmo sodyba, Rinkuškių alaus darykla, Sporto klubas "Evadinamika", V.Undzėno įmonė, Viešbutis "Tyla", Žaidimas "Monteball". Tai pirmasis turizmo klasteris Lietuvoje. Stende kartu dalyvavo klasterio steigimo iniciatorius - VŠį „Versli Lietuva“.

 

 „Balttour 2014“ dalyviams ir lankytojams Biržų klasterio atstovai pristatė Biržus kaip unikalaus kraštovaizdžio, karstiniais procesais ir smegduobėmis garsėjantį kraštą. Taip pat čia buvo  galima sužinoti apie XVI a. statytą Biržų tvirtovę ir joje įsikūrusį „Sėlos“ muziejų, seniausią Lietuvoje dirbtinį ežerą. Taip pat buvo pasakojama apie senąsias aludarystės tradicijas bei supažindinama su dabar gaminama produkcija, siekiama, kad Biržų kraštą aplankytų kuo daugiau turistų.

 Video "Biržų turizmo klasteris"

Vyriausioji specialistė
D. Kondrotienė