Pradžia / Naujienos / Apie nuostatą „Po manęs nors ir tvanas“

Apie nuostatą „Po manęs nors ir tvanas“

2014-08-12

 

Lankydamiesi prie regioninio parko teritorijoje esančių objektų lankytojai dažnai užsuka ir į regioninio parko direkcijos įrengtas poilsiavietes, atokvėpio vietas. Jose lankytojai ne tik pailsi ar pasislėpia nuo lietaus, saulės, bet taip pat surengia iškylas. Vieni lankytojai poilsiavietes palieka švarias ir tvarkingas su mintimi, kad atvažiuos čia ir kitą kartą, o kiti nevertina parko direkcijos darbuotojų triūso ir po savęs palieka kalnus šiukšlių ar dar baisiau – sulaužo, sudaužo ar sudegina lauko baldus, įrangą.

Vienas iš tokių atvejų įvyko praeitą savaitgalį, kai vienoje iš pavėsinių, esančių Biržų regioninio parko direkcijos prižiūrimoje Paežerių poilsiavietėje, prie Širvėnos ežero buvo sudegintas pavėsinės stalas. Galima tik spėlioti kas tai padarė, tyčia ar atsitiktinai. Viena aišku, kad tai žmogaus darbas.

Biržų regioninio parko lankymo taisyklėse nurodyta, kad „Regioniniame parke draudžiama naikinti ir gadinti poilsiaviečių įrangą, informacinius ženklus bei stendus“. Priklausomai nuo padaryto žalos dydžio už svetimo turto sunaikinimą gresia administracinė arba baudžiamoji atsakomybė. Tačiau šiuo atveju pažeidėjas nenustatytas.

Minėtas įvykis toli gražu nėra vienintelis. Praėjusiais metais šioje poilsiavietėje užfiksuota analogiška situacija. Tada sudegė viena iš stalo atramų, bei išdegė dalis stalo viršutinių lentų. Gulbinų poilsiavietėje per kelis kartus sudegintas suolas ir stalas. Direkcija neturi galimybės kiekvienais metais vietoje suniokotos įrangos įrengti vis naują. Skaudžiausia, kad įrengtas poilsiavietes skirtas kultūringiems lankytojams, niokoja kultūra nepasižymintys piliečiai, negalvojantys apie tai ką po savęs palieka.

 

Vyriausioji specialistė
I. Tručinskienė