Pradžia / Naujienos / Darbai regioniniame parke

Darbai regioniniame parke

2014-08-18


            Siekiant išsaugoti Lietuvos karstinio regiono kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti buvo įsteigtas Biržų regioninis parkas. Siekiant išsaugoti minėtas vertybes ir užtikrinti patogų lankymąsi reikalinga nuolatinė teritorijų ir objektų priežiūra.

Šiais metais direkcija prižiūrėjo apie 40 ha regioninio parko plotą. Priežiūros darbus sudarė šienavimo ir atžalų bei krūmų kirtimo, šiukšlių rinkimo, lauko baldų ir įrangos remonto darbai. Direkcija nuolat tvarko ir prižiūri dalį dviejų Natura 2000 teritorijų: Karajimiškio kaimo apylinkės ir Kirkilų gipso karsto ežerai ir jų apyežerės. Pirmoje teritorijoje prižiūrima apie 7 ha ploto teritorija. Ši teritorija sulaukia ypatingo lankytojų dėmesio, nes čia yra gamtos paveldo objektai „Karvės ola“, „Ievos duobė“, žemės paviršius „nusėtas“ daugybės kitų smegduobių. Šiais metais įrengtas takas nuo gamtos paveldo objekto „Karvės ola“, kurį sujungus su anksčiau įrengta kita tako atkarpa buvo suformuotas žiedinis takas. Prie Kirkilų karstinių ežerėlių prižiūrima apie 14 ha ploto teritorija. Minėtose teritorijose vykdomi pastovūs šienavimo darbai, šaltuoju metų laikotarpiu kertamos medžių atžalos ir krūmai.

Direkcija prižiūri penkias poilsiaviavietes: Paežerių, Kirkilų, Gulbinų I, Gulbinų II, Karajimiškio. Prižiūrėta penki gamtos ir kultūros paveldo objektai: Karvės ola, Ievos duobė, Lapės ola, Smardonės šaltinis, Rinkuškių piliakalnis. Direkcija tvarko ir prižiūri 28 vietose įrengtus lauko baldus, įrangą (informacinius stendus, pavėsines, stalus, suolus, nuorodas, laiptus, takus).

Nepamiršta prižiūrėti pažintinis takas „Barsuko ola“ (0,7 km) ir prie jo esanti Gojelio teritorija (2,2 ha) su smegduobe „Geologų duobė“ ir kitomis įvairaus gylio smegduobėmis. Prižiūrėta ir Užubalių takas (0,3 km) su šalia esančiu Užubalių durpynu, bei prie Kirkilų karstinių ežerėlių esantis Kirkilų pažintinis takas (0,2 km), Karajimiškio kraštovaizdžio draustinyje esanti Klevų duobė ir šalia jos esanti teritorija (2 ha).

 

Vyriausioji specialistė

I.Tručinskienė