Pradžia / Naujienos / Įgyvendintas projektas „Apleistų statinių ir kitų aplinką žalojančių objektų likvidavimas (I etapas)“

Įgyvendintas projektas „Apleistų statinių ir kitų aplinką žalojančių objektų likvidavimas (I etapas)“

2014-08-20Informuojame, kad baigtas įgyvendinti ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis finansuotas projektas „Apleistų statinių ir kitų aplinką žalojančių objektų likvidavimas (I etapas). Projekto vykdytojas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Vienas iš projekto partnerių – Biržų regioninio parko direkcija. Projektu siekta likviduoti nacionaliniuose bei regioniniuose parkuose, taip pat kitose saugomose teritorijose, t.y. gamtiniu ir kultūriniu požiūriu vertingiausiose Lietuvos vietose, esančius apleistus ir bešeimininkius statinius, kurie ne tik darko aplinkos estetinį vaizdą, bet yra pavojingi žmogui.

Projekto lėšomis visoje Lietuvos teritorijoje buvo likviduoti 252 apleisti, bešeimininkiai statiniai. Šio projekto lėšomis Biržų regioninio parko teritorijoje buvo likviduota (sutvarkyta) 15 teritorijų, ir jose esantys objektai – buvusios Biržų miesto estrados pylimai prie Evangelikų reformatų bažnyčios, žvyro karjeras Valantiškių kaime, buvusi motokroso trasa Kaunių kaime, 2 karvidės ir siloso tranšėja Padaičių kaime, veršidė ir daržinė Likėnų kaime, trąšų ir chemikalų sandėliai Pagirių kaime, kiaulidė ir daržovių sandėlis Daumėnų kaime, veršidė ir daržinė Paringužių kaime, 2 kiaulidės Kirdonių kaime, 2 siloso tranšėjos, veršidė ir pieninės pastatas Padaičių kaime, 2 kiaulidės, gyvenamasis namas ir trąšų sandėlis Drąseikių kaime, automobilinės svarstyklės, grūdų sandėlis, 5 siloso tranšėjos ir pašarų sandėlis Kvietkelių kaime, karvidė Kirkilų kaime, 2 paukščių fermos, karvidė, galvijų ferma ir lentpjūvė Kvietkelių kaime, grūdų sandėlis Naradavos kaime.

 

 

 

Vyriausioji specialistė

I.Tručinskienė