Pradžia / Naujienos / Minint pasaulinę turizmo dieną

Minint pasaulinę turizmo dieną

2014-09-24


Kasmet, rugsėjo 27 d., pasaulyje švenčiama Pasaulinė turizmo diena Šią dieną prieš 34 metus paskelbė Tarptautinė turizmo organizacija, taip norėdama paskatinti turizmą. Turizmas – prasmingas ir sveikas laisvalaikio leidimo būdas. Kartais prireikia ne vienos kelionės į užsienį, kad suvoktume ir įvertintume, kiek daug įdomių ir gražių vietų turime čia, Lietuvoje, tik reikia apsižvalgyti, pajusti, pamatyti pamilti... Pasaulinė turizmo diena skiriama kultūriniam, jaunimo, ekologiniam ir kt. turizmui populiarinti.

Pasitikdami Pasaulinę turizmo dieną Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos vyresnių klasių mokiniai lydimi mokytojų žygiavo nuo mokyklos iki Kirkilų kaimo. Mokiniai keliavo Kirkilų kraštovaizdžio draustinio teritorija, gerėdamiesi joje esančiomis gamtinėmis vertybėmis. Kelionės tikslas – pasiekti Kirkilų karstinius ežerėlius.

Nuo pat ryto prie ežerėlių darbavosi Biržų regioninio parko direkcijos darbuotojų ir mokyklos mokytojų komanda ruošdama mokiniams įvairiausias užduotis. Pasiekę stovyklavimo vietą žygeiviai susipažino su Kirkilų karstinių ežerėlių išskirtinumu, domėjosi draustinio vertybėmis, keliavo Kirkilų pažintiniu taku, o vėliau pasiskirstę į komandas rungėsi. Kokiu tik užduočių nebuvo! Tai ir žvejų varžybos, sportinės rungtys, orientacines varžybos, kūrybinė stotelė, botanikos stotelė“ ir kt. O kiek buvo įspūdžių ir pažinimo džiaugsmo mokinių veiduose. Nepamirštas ir turistų simbolis - laužas, prie kurio visi pailsėjo po įspūdingos dienos ir paskelbė nugalėtojus.

Tai buvo nuostabi pamoka gamtoje, skatinanti mylėti ir pažinti savo kraštą, nes tik jį pamilus ir pažinus kils poreikis ir jį saugoti.

 

Biržų regioninio parko vyriausioji specialistė

Renata Ulinskienė