Pradžia / Naujienos / Pasitarimas dėl Biržų regioninio parko apžvalgos bokšto įrengimo

Pasitarimas dėl Biržų regioninio parko apžvalgos bokšto įrengimo

2014-11-25


Lapkričio 25 d. Biržų regioninio parko direkcijoje vyko gamybinis pasitarimas dėl Biržų regioninio parko apžvalgos bokšto įrengimo. Jame dalyvavo Biržų regioninio parko direkcijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, AB „Panevėžio statybos trestas“, UAB „Statybų techninė priežiūra“ atstovai.

Pasitarimo metu dalyviams buvo perduota Biržų RP apžvalgos bokšto įrengimo techninė dokumentacija, aptariami iškilę klausimai, buvo vykstama į numatomą statybvietę, perduodama Rangovui statybvietė.

Teritorija, kurioje planuojama statyti Biržų RP apžvalgos bokštą yra Kirkilų k., Biržų r., Biržų regioninio parko Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje, valstybiniame žemės sklype, prie Kirkilų karstinių ežerėlių. Rangovas informavo, kad pirmiasia per gruodžio mėnesį planuojama atlikti žemės darbus, taip pat pradėti gelžbetoninių pamatų įrengimo darbus.

Apžvalgos bokšto aukštis bus beveik 32 m. Bokšto forma primena medinę valtį. Anot projektuotojų bokšto forma gimė siekiant skulptūriškame tūryje „įpakuoti“ išskirtinį atradimo jausmą. Forma ne tik kuria pastato išvaizdą, tačiau visų svarbiausia įrėmina pirminę – pažintinio apžvalgos bokšto funkciją. Skulptūriškas bokšto tūris iškils virš medžių viršūnių ir bus yra aukščiausias objektas aplinkoje. Jis bus vietovės orientyras (ang. landmark), nurodysiantis karstinius Kirkilų ežerėlius. Apžvalgos bokšto statyba finansuojama Europos Sąjungos fondų lėšomis.

Bus pastatytas ne tik apžvalgos bokštas bet šalia jo įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, pėsčiųjų ir dviračių takeliai vesiantys link apžvalgos bokšto, informaciniai stendai, suoliukai, dviračių stovai, biotualetai, bus tvarkomi ir želdiniai.

 

 

Vyriausioji specialistė

Inga Tručinskienė