Pradžia / Naujienos / Suteiktas Biržų RP produkto ženklas

Suteiktas Biržų RP produkto ženklas

2014-12-12


Prieš keturis mėnesius skelbėme apie Biržų regioninio parko produkto ženklą. Įvykęs pirmasis Biržų RP produkto ženklo suteikimo komisijos susirinkimas parodė, kad gamintojai ir paslaugų teikėjai domisi šiuo ženklu kaip galimybe pristatyti savo produkciją ir teikiamas paslaugas platesniam vartotojų ratui.

Komisiją sudaro septyni nariai, kuriuos delegavo regioninio parko teritorijoje esančios savivaldybės, visuomeninės organizacijos. Pirmame komisijos posėdyje dalyvavo penki komisijos nariai.

Kiekvienas norintis gauti teisę naudotis produkto ženklu, turi pateikti komisijai paruoštus atitinkamus dokumentus (visą informaciją galima surasti adresu https://www.birzuparkas.lt/lt/birzu-regioninio-parko-produkto-zenklas/).

Kiekvienas pretendentas turi atitikti ženklo suteikimo kriterijus. Kriterijai skirstomi į privalomus ir į siekiamus. Privalomus kriterijus paslaugos teikėjas turi atitikti paraiškos vertinimo metu, prieš pasirašant sutartį. Tik atitikus privalomus kriterijus, bus suteikiama teisė naudoti Biržų RP produkto ženklą  penkerius metus. Šiam terminui pasibaigus – ženklo turėtojas turės iš naujo įrodyti atitikimą privalomiems kriterijams, kurie per šį laikotarpį gali būti pakoreguoti.

Siekiami kriterijai apima sąlygas, kurios neturi būti įvykdytos sutarties pasirašymo metu, tačiau yra pageidaujama, kad jų būtų siekiama. Ženklo naudotojui suteikiama teisė naudoti ženklą rinkodaros tikslais ir jį naudoti išorinėje reklamoje. Ženklo naudojimo teisėtumą užtikrina Biržų RP direkcijos išduotas pažymėjimas, kuriame nurodoma, kokioms paslaugoms yra suteiktas ženklas ir galiojimo terminas. Tai kartu ir nemokama reklama kiekvienam  produkcijos gamintojui ar paslaugos teikėjui.

Pirmam svarstymui buvo pateiktos 4 paraiškos. Komisijos nariai dar prieš posėdį susipažino su pretendentų pateiktais dokumentais. Nuspręsta teisę naudoti Biržų RP produkto ženklą suteikti visiems keturiems paraiškas pateikusiems pareiškėjams. Tokia teisė suteikta: Kirkilų kaimo bendruomenei, kuri pristato Biržų krašto kulinarinį paveldą, bei amatus; bitininkui Juozui Valackoniui, kuris prekiauja medumi ir kitais bičių produktais iš savo bitininkystės ūkio, esančio Užubalių telmologiniame draustinyje; Biržų turizmo informacijos centrui, kuris savo veiklą vykdo regioninio parko teritorijoje, teikia informaciją apie Biržų kraštą, gido paslaugas, organizuoja keliones, prekiauja Biržus reprezentuojančiais suvenyrais; Čygo-Kalkio TŪB Rinkuškiai, kurie teikia maitinimo ir gidų paslaugas, prekiauja įmonės pagaminta produkcija, veda edukacines programas, saugo ir puoselėja kulinarinį paveldą.

Gruodžio mėnesio pabaigoje planuojamas pažymėjimų, kuriais tiekėjams bus suteikta teisė naudotis Biržų RP produkto ženklu, įteikimas.

 

 

Vyriausioji specialistė

I.Tručinskienė