Puslapio struktūra Puslapio struktūra
Biržų regioninio parko logotipas

Lankytojo bilietas

2021 m. Biržų regioniniame parke parduota lankytojų bilietų už 778 EUR.

2020 m. Biržų regioniniame parke parduota lankytojų bilietų už 876 EUR. 1162,28 EUR panaudota suvenyrams su regioninio parko atributika bei asmens apsaugos ir dezinfekcijos priemonėms įsigyti.

2019 m. Biržų regioniniame parke parduota lankytojų bilietų už 669 EUR. Šios lėšos 2019 metais nebuvo panaudotos.

2018 m. Biržų regioniniame parke parduota lankytojų bilietų už 425 EUR. Dalis gautų lėšų, t.y. 57,13 EUR, panaudota Biržų regioninio parko dviračių žygio išlaidoms.

2017 m. Biržų regioniniame parke parduota lankytojų bilietų už 692 EUR. Šios lėšos 2017 metais nebuvo panaudotos.

2016 m. už parduotus lankytojų bilietus Biržų regioninio parko direkcija surinko 240 EUR. Dalis gautų lėšų, t. y. 160 EUR, panaudota Biržų regioninio parko infrastruktūros atnaujinimui ir priežiūrai. Likusios lėšos planuojamos panaudoti 2017 metais.

2015 m. Biržų regioninio parko direkcija už lankytojų bilietus surinko 390 EUR. Lėšos panaudotos infrastruktūros atnaujinimui. Įrengtas naujas tiltelis Kirkilų karstiniuose ežerėliuose prie atnaujinto pažintinio tako.


Nuo 2015 m. gegužės 15 dienos 4 nacionaliniuose ir 28 regioniniuose parkuose įvedamas valstybinių parkų lankytojo bilietas.

Ekologinio mąstymo žmonės, kuriems rūpi gamta, kraštovaizdžio vertybės, galės prisidėti prie saugomų teritorijų puoselėjimo.

Savanoriškas bilieto įsigijimas išreikš lankytojo pritarimą ir norą, kad saugomose teritorijose būtų sutvarkytos rekreacinės, lankomos vietos, pažintiniai takai, kad stovyklavietėse nebūtų šiukšlių.

Lankytojo bilietas įvedamas Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos ir Žemaitijos nacionaliniuose parkuose bei Anykščių, Asvejos, Aukštadvario, Biržų, Dubysos, Dieveniškių istorinis, Gražutės, Kauno marių, Krekenavos, Kurtuvėnų, Labanoro, Metelių, Nemuno deltos, Neries, Nemuno kilpų, Pagramančio, Pajūrio, Panemunių, Rambyno, Salantų, Sartų, Sirvėtos, Tytuvėnų, Varnių, Veisiejų, Ventos, Vištyčio, Žagarės regioniniuose parkuose.

Vienkartinis lankytojo bilietas (5 dienoms) lankytis viename valstybiniame parke kainuoja 1 EUR.

Vieno mėnesio lankytojo bilietas lankytis viename valstybiniame parke kainuoja 5 EUR.

Visų (4 nacionalinių ir 28 regioninių) valstybinių parkų vieno mėnesio lankytojo bilietas kainuoja 10 EUR.

Metinis visų minėtų valstybinių parkų lankytojo bilietas kainuoja 20 EUR.

Vienerių metų visų minėtų valstybinių parkų šeimos lankytojo bilietas kainuoja 25 eurus.

Lankytojo bilietai platinami nacionalinių ir regioninių parkų direkcijose, lankytojų centruose, aplinkosauginių, švietėjiškų renginių vietose, poilsiavietėse, stovyklavietėse, prie pažintinių takų, trasų ir kitur.

Taip pat lankytojo bilietą galima įsigyti „Perlo“ terminaluose, „Bilietai.lt' ir „Tiketa.lt' bilietų internetinėse platinimo sistemose, visose „Bilietai.lt' ir „Tiketos“ kasose. Taip pat nemokamoje „Tiketa“ programėlėje, kurią rasite „Apple App Store“ arba „Google Play' parduotuvėse. Taikomi papildomi paslaugos aptarnavimo mokesčiai.

Yra galimybė lankytojo bilietą pirkti trumpąja žinute (SMS). Kaina - 1,35 EUR (lankytojo bilietas 5 dienoms - 1 EUR ir 0,35 EUR aptarnavimo mokestis). Siųsk numeriu 1860 žinutės tekstą, įrašydamas nacionalinio ar regioninio parko trumpinį.

Žinutės tekstas Nacionaliniai ir regioniniai parkai

BRP

Biržų regioninis parkas

Gautos lėšos už lankytojo bilietą bus skirtos gamtos objektų, rekreacinių teritorijų priežiūrai, tvarkymui, informacinių stendų atnaujinimui, šiukšlių išvežimui, taip pat švietėjiškai gamtosauginei veiklai vykdyti – lankstinukams, gamtos maršrutų aprašymams, gamtos pamokoms.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM ir valstybinių parkų direkcijos savo internetinėse svetainėse teiks informaciją apie parduotų lankytojo bilietų skaičių, taip pat lėšų, gautų už parduotus bilietus, panaudojimą.

Lankytojo bilietas saugomose teritorijose nėra naujiena. Aukštaitijos nacionaliniame parke lankytojo bilietas jau buvo platinamas iki 2004 metų. Praėjusių metų vasarą Aukštaitijos nacionaliniame parke ir Labanoro regioniniame parke vėl buvo platinamas lankytojo bilietas. Direkcija surinko 39 tūkstančius litų. Lėšos buvo naudojamos informacinės infrastruktūros gerinimui ir tvarkymui: atnaujinti stendai ant Ladakalnio, prieš naują sezoną atnaujinamos stovyklavietės ir kitos šių parkų lankomos vietos.

Lankytojo bilietą į nacionalinius ir regioninius parkus galima įsigyti visose „Tiketos“ kasose bei nemokamoje „Tiketa“ programėlėje, kurią rasite „Apple App Store“ arba „Google Play“ parduotuvėse, taip pat internetu:
www.tiketa.lt