Puslapio struktūra Puslapio struktūra
Biržų regioninio parko logotipas

Lankytojų centras

Biržų regioninio parko Lankytojų centras įsikūręs Biržuose, Rotušės g. 10.
Čia galite gauti visą reikalingą informaciją ne tik apie Regioninį parką, bet ir kitas Biržų rajono lankytinas vietas. Konsultacijas įvairiais su saugomomis teritorijomis susijusiais klausimais teikia visi Regioninio parko direkcijos specialistai. Lankytojų centre įrengta ekspozicija 'Prasmengančios žemės kraštas'

Lankytojų centro ekspozicija

Biržų regioninio parko Lankytojų centre įrengta ekspozicija, supažindinanti su šios saugomos teritorijos išskirtinėmis vertybėmis. Pagrindinė ekspozicijos tema – „Prasmengančios žemės kraštas“, kadangi Biržų kraštas garsėja smegduobėmis, įgriuvomis, įdomiais geologiniais procesais.

Biržai yra unikalus kraštas, kuriame žemės paviršius aktyviai formuojasi nuolat keisdamas kraštovaizdį. Gruntiniam vandeniui išplovus gelmėje esančius gipso klodus, įgriūva žemė. Susidaro paslaptingos smegduobės: vienos – sausos (garsusis gamtos paveldo objektas „Karvės ola“), kitos – virtusios ežerėliais, su plika akimi matomomis sieros bakterijomis (Kirkilų ežerėliai).

Apie šį kraštą pasakojanti ekspozicija Biržų regioninio parko lankytojų centre – labai gyva ir intriguojanti. Užėję į centrą pasijusite lyg patekę į pačią smegduobę, nes Jus „pasitiks“ šaltas stiklinis priimamasis. Ekspozicijoje įrengti interaktyvūs stendai - žaidimai „Smegduobių raidos procesas“, „Karstinių ežerėlių ekosistema“. Stendas, veikiantis kaip smėlio laikrodis, imituoja smegduobės griūtį, kiti stendai vaizduoja smegduobes prieš griūtį ir po griūties. Visa tai lankytojams padės suprasti apie vykstančius gamtos reiškinius Biržų krašte.

Antroje ekspozicijų salėje lankytojams parengta mineralų bei uolienų ekspozicija, supažindinanti su krašto geologiniais turtais. Lankytojų laukia dar vienas įdomus pažintinis interaktyvus kerno ekspozicijos stendas, kurio pagalba lankytojai gali pajausti gręžinio gylio mastelį ir pažinti geologinių sluoksnių kaitą.

'Jei nebūtų Biržų - Pasvalio krašto, Lietuvai stigtų labai savitu kraštovaizdžiu pasižyminčio regiono, kuriame tokia gausybė paslaptingų, plynumas pagyvinančių smegduobių, keliančių ne tik nuostabą, bet ir nuolatinį pavojų' A. Linčius, V. Narbutas

Biržų regioninio parko ekspoziciją rasite Direkcijos patalpose, Lankytojų centre (adresas: Biržai, Rotušės g. 10).

Lankytojų centrasLankytojų centro ekspozicijaLankytojų centro ekspozicijaLankytojų centro ekspozicija