Puslapio struktūra Puslapio struktūra
Biržų regioninio parko logotipas

Kviečiame dalyvauti konkurse

Vasario 16-osios proga - konkursas ir dovana: knyga apie saugomas Lietuvos teritorijas

Lietuvos valstybės atkūrimo - Vasario 16 -osios - proga tinklalapyje www.miskininkas.eu skelbiamas konkursas, o jo nugalėtojai galės džiaugtis gražia dovana - dešimt teisingai į klausimus atsakiusių dalyvių bus apdovanoti gausiai iliustruota nauja knyga 'Lietuvos saugomos teritorijos'.

KONKURSAS

Jums tereikia www.miskininkas.eu teisingai atsakyti į pateiktus klausimus apie mūsų šalies gamtą ir atsiųsti e.p. miskininkas.eu.@gmail.com iki vasario 12 d.

Nugalėtojai bus paskelbti tinklalapyje www.miskininkas.eu vasario 16 d. - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Nugalėtojai bus nustatomi pagal atsakymų išsiuntimo laiką - pirmenybė teikiama ankščiausiai išsiuntusiems.

VSTT ir www.miskininkas.eu darbuotojai ir jų šeimos nariai nugalėtojais nebus skelbiami.

Apie knygą 'Lietuvos saugomos teritorijos'

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba išleido naują leidinį – gausiai nuotraukomis iliustruotą informacinį žinyną apie Lietuvos saugomas teritorijas. Knygoje pateikiama išsami informacija apie mūsų krašto nacionalinius ir regioninius parkus, draustinius bei rezervatus.

Skaitydami knygą sužinosite, kas yra saugomos teritorijos, ar daug jų pasaulyje, kokiu tikslu jos steigiamos ir kodėl svarbu ateities kartoms išsaugoti natūralią gamtą bei kraštovaizdį. Leidinyje išsamiai pristatomos Lietuvos saugomose teritorijose esančios gamtos ir kultūros paveldo vertybės.

Daugiau kaip 300 puslapių knygoje informacija pateikiama pagal temas: saugomų teritorijų tinklo raida, iš ko susideda saugomų teritorijų sistema, pristatomos svarbiausios Lietuvos saugomos teritorijos. Lietuvoje turime 5 nacionalinius ir 30 regioninių parkų, daugiau kaip 300 draustinių, taip pat skiriamas didelis dėmesys Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“, RAMSAR ir UNESCO vertybėms išsaugoti.

Knygos puslapius puošia daugiau kaip 500 gamtos nuotraukų. Jose - reti ir saugomi augalai, paukščiai, unikalus nacionalinių, regioninių parkų ir draustinių kraštovaizdis, kitos vertybės.

KONKURSO KLAUSIMAI

1. Kuri Lietuvos saugoma teritorija įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą?

2. Kuris Lietuvos ežeras, esantis regioniniame parke, į krantą išmeta gintarą?

3. Kas Dzūkijos nacionaliniame parke vadinamas geležine varle?

4. Vienintelis ežeras Lietuvoje, kuriame yra sala su ežeru.

5. Kokia yra aukščiausio Lietuvos medžio rūšis?

6. Koks yra didžiausias Lietuvos akmuo?

7. Koks seniausias Lietuvos medis?

8. Kaip vadinama pelė, mieganti 7-9 mėn. per metus?

9. Kiek Lietuvoje yra nacionalinių parkų?

10. Kuriame regioniniame parke saugomos smegduobės?

www.miskininkas.eu

http://miskininkas.eu/vasario-16-osios-proga-konkursas-ir-dovana-knyga-apie-saugomas-lietuvos-teritorijas/