Puslapio struktūra Puslapio struktūra
Biržų regioninio parko logotipas

Rekonstrukcijos darbai Biržų regioninio parko direkcijoje

image.png

Rekonstrukcijos darbai Biržų regioninio parko direkcijoje

Biržų regioninio parko direkcija, įgyvendindama projektą „Viešųjų teritorijų, turinčių aplinkosauginių problemų, atkūrimas, plėtra ir priežiūra“ (Nr. LLI-408, LandCLEAN), finansuojamą pagal 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos, vykdė pagalbinio ūkio paskirties pastato, keičiant paskirtį į kitos paskirties, Rotušės g. 10, Biržuose, rekonstravimo darbus. Rekonstravimo darbų sutartis pasirašyta 2020 m. vasario 27 d. su D.Širmelio įmone. Projektuotojas – Rimantas Balčiūnas, statybos techninę priežiūrą atlieka UAB „Antikus“. Rekonstrukcijos darbai prasidėjo 2020 m. kovo 16 d., darbai užbaigti 2020 m. rugsėjo 25 dieną.

Rekonstrukcijos darbai apima seno pastato nugriovimą, pamatų įrengimą, vandentiekio, nuotekų, elektros įrengimą, mūro darbus, stogo įrengimą, langų, durų, vartų įrengimą, fasado apšiltinimą ir apdailą, vidaus darbus, gerbūvio darbus, objekto techninės dokumentacijos tvarkymą bei objekto pridavimą.

Taip pat teritorijoje buvo vykdomi detalūs archeologiniai tyrimai. Archeologinių tyrimų sutartis 2020 m. vasario 10 d. buvo pasirašyta su IĮ „Juodasis ežys“. Atliktų tyrimų rezultatai leidžia teigti, jog šioje vietoje archeologiniu požiūriu vertingo kultūrinio sluoksnio nėra susiformavusio. Tyrimų metu 2013 m. tirto šurfo aplinkoje, 0,3 m gylyje rastas supiltinis šviesiai rudos spalvos priemolio sluoksnis turėtų būti laikomas atvežtiniu ir užpiltu ant dabartiniame kieme buvusios daubelės. Šiame sluoksnyje rastas vienas sveikas šviesiai žalios spalvos drumsta glazūra dengtas karnizinis koklis, ornamentuotas stilizuotu augaliniu ornamentu, analogiško koklio be glazūros fragmentų. Kiek įdomesnis bei retesnis Biržų senamiesčio archeologinėje medžiagoje yra koklis su religiniu motyvu.

Įvykdžius rekonstrukcijos darbus bei įgyvendinant naujus projektus, naujajame pastate planuojama saugoti eksponatus, įrengti ekspoziciją ar edukacinę klasę.

Nuotraukos: Prieš ir po rekonstrukcijos

image-1.png

image-2.png

Informacija apie projektą:

Programa – 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa.

Projektas – LLI-408 „Viešųjų teritorijų, turinčių aplinkosauginių problemų, atkūrimas, plėtra ir priežiūra“

Akronimas – “LandCLEAN”.

Bendras projekto tikslas yra atkurti viešąsias teritorijas, kuriose yra aplinkosaugos problemų, ir sukurti jose poilsio teritorijas gyventojams.

Projekto trukmė – 01.04.2018. – 30.09.2020.

Vadovaujantis partneris – Duobelės savivaldybė (LV), www.dobele.lv.

Projekto partneris – Biržų regioninio parko direkcija (LT), www.birzuparkas.lt.

Visas projekto biudžetas – 710 036,32 EUR.

ERPF finansavimas – 603 530,87 EUR.

Projektą iš dalies finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa, www.latlit.eu; www.europa.eu.

Už šios informacijos turinį atsako Biržų regioninio parko direkcija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.